Jakie drzwi wybrać?

Remontując dom lub mieszkanie zastanawiamy się nad wyborem drzwi.Najczęściej zastanawiamy się pomiędzy drzwiami drewnianymi a drzwiami plastikowymi. Każdy z tych rodzajów drzwi ma swoje wady, jak i zalety.

 

Drzwi drewniane są bardziej eleganckie niż drzwi plastikowe. Można je umieścić w każdym pomieszczeniu, ale także na zewnątrz domu. Natomiast, jeśli chodzi o drzwi plastikowe to najlepiej prezentują się we wnętrzu domu. Po stronie zewnętrznej nie wyglądają zbyt efektownie.

Drzwi wykonane z drewna są droższe niż drzwi plastikowe. Najczęściej drzwi drewniane zamawia się u stolarza, tak aby pasowały wymiarowo do każdego pomieszczenia w domu. Nie oznacza to, że nie można ich kupić w markecie budowlanym lub sklepie z wyposażeniem remontowo-budowlanym. Drzwi plastikowych niestety nie mamy okazji zamówić. Są one sprzedawane tylko i wyłącznie w marketach budowlanych i w sklepach z akcesoriami remontowo-budowlanymi. Oczywiście wybór drzwi do domu lub mieszkania zależy od nas.

Jednak, jeśli chcemy mieć trwałe i solidne drzwi, to najlepiej wybrać drzwi drewniane. Będą nam służyć o wiele dłużej niż drzwi plastikowe.