Porządny klej – podłoga na lata!

Jeśli myślisz, że wybór porządnego gresu czy eleganckiego, drogiego parkietu załatwia sprawę, grubo się mylisz! Dlaczego? Bo tu liczy się, jak we wszystkim, wnętrze, czyli klej! Co z tego, że wybierzesz najwyższej jakości podłogę, jak po pewnym czasie eksploatacji zauważysz pewną niestabilność. Nie ma nic gorszego niż skrzypiąca, ruszająca się deska albo odpadająca płytka. Podczas wyboru podłogi, więcej czasu poświęć również na dopasowanie kleju do podłóg z wyższej półki.
Jeśli chodzi o kleje podłogowe do parkietu to dobrze wybrać te dwuskładnikowe np. poliuretanowe. Nie zawierają rozpuszczalników, wody i cechują się z wydłużonym czasem otwartym do różnego rodzaju parkietów. Klej ma konsystencję pasty, jeśli zmieszamy żywicę i utwardzacz. Kleje dobrze sprawdzają się, w przypadku kładzenia mozaiki czy innych skomplikowanych wzorów. Czas schnięcia kleju to ok. 60 minut. Wytrzymałość końcową produkt ten uzyskuje po ok. 3-5 dniach.
Z kolei do klejenia podłogowych czy ściennych płytek ceramicznych tj. gres czy terakota, najlepiej sprawdzi się klej wodoodporny. Cechuje go wysoka siła spojenia, elastyczność w szerokim zakresie temperaturowym (np. przy ogrzewaniu podłogowym). Kleje do podłóg tego typu nie zawierają w składzie rozpuszczalników i szkodliwych związków lotnych. Ważną ich właściwością jest to, iż idealnie przywiera do tynku, cegły, betonu, kamienia, drewna oraz szkła i ceramiki. To niezawodne kleje podłogowe do klejenia glazury na ekranach maskujących oraz na starych okładzinach techniką: płytka na płytkę.
Bardzo często wykorzystuje się również kleje podłogowe odkszatłcalne. Zalecane szczególnie do klejenia okładzin w wyjątkowo trudnych warunkach użytkowania, narażonych na odkształcenia (na tarasach, balkonach, kominkach, elewacjach).