Konstrukcje użytkowe

Dom jednorodzinny państwa Kowalskich także jest doskonałym zobrazowaniem rozwoju budownictwa.Jednak to nie jedyny ewenement, jakim zajmuje się budownictwo.

Konstrukcje to także mosty, wiadukty oraz tunele i autostrady. Wszelkie użytkowe aspekty naszej codzienności mogą być przypisane do budownictwa. Gdyby nie mosty oraz wiadukty- nasze życie byłoby znacznie trudniejsze oraz uzależnione od ukształtowania powierzchni. Nadal w niektórych rejonach takie uzależnienie jest widoczne. To tylko kwestia czasu, aż budownictwo wkroczy na takie tereny oraz pokaże, że potrafi tam także wybudować most lub inną konstrukcję, która także może stać się potrzebna dla społeczeństwa.

Nie można szufladkować budownictwa. Konstrukcje są najróżniejsze. Jedne mają charakter mieszkalny , a inne tylko prestiżowy lub funkcjonalny. Każda konstrukcja przed rozpoczęciem budowy jest planowana. Nie podejmuje się decyzji bez przemyślenia i racjonalnego podejścia. Wtedy konstrukcje mogłyby być kompletnie niepotrzebne. Tak się jednak nie dzieje.