Korzystanie z suszarek do rąk EKA

Posted onCategoriesBudowlanka

suszarka-do-rak-eka-150x150Efektywne utrzymywanie higieny, szczególnie w miejscach publicznych i po korzystaniu z publicznych toalet, obejmuje dbałość o czystość przede wszystkim rąk. W dokładnym pozbywaniu się zarazków ważny jest proces mycia rąk, jakość środków dezynfekujących i proces osuszania dłoni.

Rozwój i transmisja bakterii są bardziej prawdopodobne na wilgotnej skórze, utrzymującej nadmiar cieczy. W związku z tym odpowiednie suszenie rak powinno być integralną częścią procesu utrzymywania odpowiedniej higieny rak z naciskiem na dbałość o zdrowie. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że największa ilość chorób przenoszona jest poprzez brudne dłonie.

Skuteczność suszenia rąk obejmuje szybkość suszenia, uzyskiwany stopień suchości, skuteczne usuwanie bakterii i zapobieganie zanieczyszczeniom. Biorąc pod uwagę powyższe punkty warto zastanowić się nad skutecznością elektryczne suszarki. Jednak nadal większość badań sugeruje, że papierowe ręczniki mogą wysuszyć ręce sprawniej, skutecznie usunąć bakterie i powodują mniejsze zanieczyszczenie środowiska toalety. Z punktu widzenia higieny, ręczniki papierowe i elektryczne suszarki będą walczyć o prym w tym zakresie. Papierowe ręczniki powinny być zalecane w miejscach, gdzie higiena jest najważniejsza, takich jak szpitale i kliniki, gdzie ilość korzystających z nich ludzi jest mniejsza niż w przypadku innych budynków i instytucji użyteczności publicznej.

Podążając za hasłem przewodnim producenta suszarek Eka, każdy kolejny dzień rozpoczynamy i kończymy w łazience i właśnie to miejsce ma na celu dodać nam świeżości, sprawić, że będziemy się czuli pewnie a przede wszystkim czysto. Suszarki do rąk Eka są nie tylko odporne na warunki w jakich się znajdują, ale również łatwe w utrzymaniu czystości, efektywne i ekonomiczne. Ekonomiczność w przypadku suszarek do rak oznaczanie tylko zmniejszone wydatki na energię, ale również zmniejszony wpływ na środowisko.

Wspominając o środowisku można się zastanawiać o wyższości suszarki do rąk nad ręcznikiem papierowym.Nawet bez znajomości procesów produkcyjnych i technologicznych mamy zapewne świadomość, że suszarki i ręczniki mają wpływ na środowisko. Niestety, jedyny sposób wycierania rąk bez negatywnych konsekwencji to wycieranie rąk w spodnie. Ale jeśli mamy na sobie elegancki ubiór, a przed sobą ważne spotkanie, bieganie w mokrych spodniach chyba nie byłoby najlepszym wyjściem. zczególnie gdy jestesmy w pracy. Oczywiście, korzystając z toalet sąsiadujących z naszym biurem, możemy korzystać z własnych bawełnianych ręczników, które będą tylko do naszej dyspozycji. Jednakże i w tym przypadku kwestia utrzymywania czystości i higieny jets daleka od ideału i dosuć kontrowersyjna. Nie można bowiem oprzeć się pokusie stwierdzenia, że zawilgocone, bawełniane reczniki sa idealnym miejscem i pożywka dla bakterii.

suszarka-do-rak-eka2-150x150Przyglądając się dokładniej procesom produkcji może okazuje się, że suszarki faktycznie od samego początku zużywają znacznie mniej energii. Dodając o tego, że są energooszczędne podczas samego użytkowania, a emisja dwutlenku węgla do powietrza jest znacznie mniejsza niż w przypadku papierowych ręczników, możemy pokusić się o stwierdzenie, że suszarki są mniej inwazyjnie i bardziej chronią środowisko. Aby utrzymać się na szczytach popularności, producenci wprowadzają suszarki nowej generacji, wyposażone w nowinki technologiczne. Tym samym zyskujemy urządzenia, które suszą szybciej, cieplejszym powietrzem, przy minimalnym zużyciu prądu. Ręczniki papierowe mogłyby być znacznie przyjaźniejsze dla środowiska, gdyby w całości pochodziły z recyklingu.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na używanie papierowych ręczników, czy suszarek często pod przymusem miejsca, w którym się znajdujemy, pamiętajmy, że my sami możemy zadbać o jakość i higienę otoczenia jakim jest publiczna toaleta. Pozostawiajmy po sobie porządek tak by osoba korzystająca z tego miejsca bezpośrednio po nas nie czuła się niekomfortowo. Higiena bowiem to nie tylk sterylność, wysoki połysk w toaletach ale również wizualny stan toalety jaka po sobie zostawiamy. Bez porozrzucanych do okoła papierów, które świadczą jedynie o naszej niedbałości i braku estetyki.