Modernizacja nieruchomości – dobudówka

Posted onCategoriesBudowlanka

Większość właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na rozbudowę swojej nieruchomości. Zanim jednak zdecydujemy się na powiększenie domu, warto zastanowić się, o ile chcemy powiększyć powierzchnię użytkową. Dobrze przemyślany projekt, pod względem architektonicznym pozwoli funkcjonować jego właścicielom komfortowo. Kiedy decydujemy się na dobudówkę? Najczęściej w drodze spadku, kiedy stajemy się właścicielami domu, który do końca nie odpowiada naszym potrzebom.

Wtedy konieczne jest dostosowanie go do swoich potrzeb. Powiększenie powierzchni użytkowej może dokonać się na kilka sposobów. Współczesnym trendem jest zagospodarowanie poddaszy użytkowych, jednak nie w każdym przypadku jest to możliwe. Dom można powiększyć wzwyż oraz w szerz. Realizacja dobudówki jest możliwa wtedy, kiedy mamy możliwość zagospodarowania dużej działki. Tylko w taki sposób rozbudujemy nieruchomość tak, jak o tym marzyliśmy.

Na realizację tego projektu muszą pozwalać również warunki wodno-gruntowe, a także stabilność i wytrzymałość pierwotnego budynku, do którego chcemy dobudować kolejne pomieszczenia. Firma zajmująca się tego typu modernizacją musi pilnować by nie uszkodzić starszych fundamentów, które mogą się osuwać. Podpiwniczenie takiego domu powinno być dodatkowo hydroizolowane i ocieplone. To ochroni fundamenty i pozwoli na komfortowe użytkowanie nieruchomości. Wreszcie musimy pamiętać, aby dobudowana część nie odbiegała stylizacyjnie od pierwotnego charakteru domu. Zbyt unowocześniona wersja dobudówki, może wręcz popsuć efekt końcowy.