Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii kuchennej

Posted onCategoriesBudowlanka

Wybór baterii kuchennej nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, które na pierwszy rzut oka, nie przyszłyby nam do głowy. Aby bateria wyglądała ładnie i dobrze spełniała swoje zadania, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Nasz wybór będzie miał później wpływ na komfort korzystania ze zlewu.

Chyba nikt z nas nie lubi zmywania naczyń. Nie warto zatem czynić tej koniecznej pracy domowej jeszcze bardziej uciążliwą przez źle dobraną baterię zlewozmywakową. Zatem, żeby zmywanie nie było jeszcze większą udręką, poświęćmy chwilę uwagi bateriom kuchennym.

Najlepsze rozwiązanie

Przez wzgląd na jakże istotną wygodę użytkowania, obecnie najpopularniejszym rodzajem baterii stosowanym w zlewozmywakach kuchennych jest bateria sztorcowa, jednouchwytowa montowana na skraju zlewu lub w specjalnie przygotowanym otworze w blacie. Ten rodzaj baterii jest także najwygodniejszy w montażu, nie nastręcza zbyt wielu trudności w podłączeniu hydrauliki. Bateria jednouchwytowa jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż dwuuchwytowa, ponieważ za pomocą jednej ręki możemy sterować temperaturą oraz wielkością strumienia wody.

Jej wysokość wlewka

Kolejnym niezwykle ważnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę jest wlewka. Jej wielkość powinna być dostosowana do wielkości zlewu, tak aby strumień wody padał idealnie na środek zlewu. Musimy też mieć na uwadze głębokość zlewu. Z jednej strony im większa jest odległość pomiędzy końcem wlewki a dnem, tym łatwiej umyjemy największe naczynia i garnki. Z drugiej jednak, oznacza to, że woda będzie się znacznie bardziej rozpryskiwać. Świetne rozwiązania dla każdej kuchni można znaleźć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/kuchnia/baterie-kuchenne.html

Wybierając baterię pamiętajmy także o tym, aby dobrać jej design do całości wystroju wnętrza. Warto także uważać, żeby zbyt wysoka bateria nie ograniczyła nam możliwości otworzenia okna. Dobrze dobrana bateria będzie nie tylko funkcjonalna, ale z pewnością będzie też świetnie wyglądać.