Parkiety egzotyczne

Solidne podłogi stanowią istotny element każdego wnętrza, do nich dobieramy meble, kolory ścian i dodatki. Dlatego też tak bardzo ważne jest wybieranie właściwych kolorów i materiałów.

Parkiety drewniane chociaż nie należą do najtańszych cieszą się bardzo dużą popularnością, dawniej uważaliśmy, że takie podłogi są mało odporne.

Teraz jednak za sprawą desek egzotycznego pochodzenia parkiety są bardzo mocne i trwałe a przy ich układaniu nie traci się zbyt dużo czasu.

Parkiety egzotyczne to przede wszystkim bambus, jest on bardzo odporny a do tego ma właściwości antyalergiczne tak więc świetnie nadaje się do pokoju dziecięcego. Zaletą parkietów egzotycznych jest różnorodność kolorów i wzorów, możemy wybierać deski ciemne i jednolite takie jak np. marbau lub też bardzie wzorzyste takie jak zebrano.

Do produkcji parkietów egzotycznych wybiera się tylko wysokogatunkowe drzewa, deski muszą być w odpowiednim stopniu wysuszone i obrobione tak aby były odporne na czynniki zewnętrzne.

Parkiety egzotyczne świetnie sprawdzają się w nowoczesnych salonach, ale także w łazienkach a nawet na tarasach i balkonach, nie groźne są im wilgoć oraz mróz czy silne opady.