Wszechobecne daszki szklane

W nowoczesnym budownictwie architekci stawiają na lekkość i nowoczesność formy. Współczesne osiedla developerskie już absolutnie niczym nie przypomniają tych sprzed choćby 10 lat. To prawdziwe enklawy spokoju, w które wspaniale wkomponowane zostały wyspy roślinności.

W całe przedsięwzięcie faktycznie zaangażowani są również architekci krajobrazu i firmy szklarskie itp. W nowoczesnych budynkach stosowane są przede wszystkim takie instalacje jak szklane balustrady, drzwi czy daszki szklane. Nowoczesne daszki szklane wrocławskiej firmy Prolinea są najlepszym rozwiązaniem zabezpieczającym tarasy i balkony oraz przestrzenie w obrębie wejść do klatek schodowych. Dostępne w asortymencie daszki ze szkła są produktami najwyższej klasy. Pełnią one oprócz funkcji ochronnej również tą dekoracyjną. Stanowią ładną ozdobę elewacji, spełniając wymogi nawet najbardziej wymagających klientów.

Wykonywane zadaszenia szklane posiadają różnego typu konstrukcje. Mogą to być ciągi stalowe, belki stalowe albo niezależne instalacje ze stali. Daszki szklane składają się z płyt szklanych ze szkła laminowanego dekoracyjnie, hartowanego albo laminowanego bezpiecznego. Zwykle do tworzenia tych struktur korzysta się z różnego rodzaju tafli szklanych: szkła hartowanego, typu float, diamant, barwionego lub mlecznego. W zależności od zlecenia można je dodatkowo dekorować w postaci wydruków UV.
Daszki szklane są nieodłącznym elementem zadaszenia przed wejściem do większych instytucji użyteczności publicznej, lotnisk, hoteli, klubów, teatrów oraz restauracji. Na stałe wpisały się w industrialny krajobraz miast i stanowią ponadczasowy, funkcjonalny element architektoniczny wielu obiektów.