Zakup nieruchomości a pora roku

Posted onCategoriesBudowlanka

Zakup samochodu lub innego pojazdu najbardziej opłacalny jest w sezonie jesiennym, a super opłacalny jest zimą. Wtedy ceny pojazdów w zauważalny sposób spadają. Inna sytuacja jest wiosną. Ceny pojazdów rosną, gdyż każdy sprzedający ma świadomość, że kupujących, chcących w ciepłe dni pojeździć nowym pojazdem, będzie przybywać. Takie opinie są w pełni uzasadnione i znane od lat. Czy w przypadku nieruchomości istnieją takie same zasady? Czy zakup nieruchomości o określonej porze roku jest korzystniejszy? Jak najbardziej tak.

Przeprowadzka.

Już sama przeprowadzka może być przyczyną chęci kupienia nieruchomości w okresie letnim. Warto sobie przypomnieć, że to niemało pracy związanej z przewożeniem i przenoszeniem dobytku i rzadko kto chce podejmować się takiej pracy zimą, przy mroźnej temperaturze i śniegu. Z tego powodu, gro osób, woli kupić mieszkanie czy dom, w cieplejszych okresach roku i przeprowadzić się, bez konieczności walki z siłami natury. Przeprowadzić się w przyjemnej pogodzie, nie komplikując przeprowadzki deszczem, czy śniegiem.

Remonty.

W przypadku niektórych domów i mieszkań, powodem przeprowadzek w okresie letnim są również remonty. Naturalnym jest, że nie każda nieruchomość jest w idealnym stanie, przeprowadzając się, wiele osób więc chce zmienić ten stan natychmiast. Oczywiście, tak jak w przypadku przeprowadzki trudno to zrobić zimą, potrzebna jest lepsza pogoda.

Okres letni ? więcej kupujących.

Z tych powodów, w okresie wiosenno ? letnim, kupujących nieruchomości jest o wiele więcej, co rzecz jasna przekłada się na cenę nieruchomości. W tym okresie ceny są nieco wyższe, gdyż sprzedający doskonale wiedzą, że znajdą klienta zainteresowanego nieruchomością. Jeśli wiec zależy nam na kupieniu nieruchomości nieco taniej, warto kupować zimą. Wtedy ceny nieruchomości są niższe, a przy zakupie można dodatkowo negocjować. Jeśli nie zależy nam na czasie, zakup nieruchomości w okresie zimowym, może być bardzo interesującym rozwiązaniem.